Překážkáč

Report z Překážkáče 19.4.2021

Tento krátký report nebude tradičně z mých zkušeností, protože nemohu být na každém závodě, i když bych chtěl. Tak jsem využil Vojty Holečka, který mi v neděli dělal špicla a dal si to za mě, včetně tohoto reportu. Jen doplním, že Překážkáč byl po delší době konečně reálný OCR závod, i když upravený tak, aby splňoval všechna aktuálně platná hygienická nařízení. V sobotu se běžel Malej, 4 km/20 překážek a v neděli Velkej, 8 km/30 překážek. Bohužel, dětský závod musel být vzhledem k okolnostem přesunut až na září do Břehů. A dále už Vojtův report.

Byl to jeden z prvních překážkových závodu, po tvrdých opatřeních, která nemálo lidem už lezla na nervy. Navzdory přetrvávající krizi se uskutečnil závod s názvem Překážkáč. Chlapi měli opravdu co dělat, aby všechny překážky připravili za tak krátký čas, který měli. A musím říci, klobouk dolů.

Protože jsem v neděli běžel až ve 12:40 s kamarádem, měly překážky čas uschnout a na chvíli se ukázalo i sluníčko. Byl jsem velice natěšený, konečně se po dlouhé době postavit na start a ještě k tomu s kamarádem, který měl už jeden závod za sebou ten den. Zaběhli jsme si ho v celku na pohodu a zvládli jsme všechny překážky. Až na pár balančních překážek, které mi dělají občas problémy, jinak jsem všechny překážky dal na první pokus. Naštěstí, kromě jedné překážky u které jste se museli strefovat dřevěnou paličkou do terče, platila slova: ,,dokud se nevzdáte, můžete překážku opakovat”.

První překážka byla hezky kombinovaná, překlopení se na tyči a pak čekala člověka ručkovací sekce, kruh, nučak, kruh a lano na kterým jste se spustili na balanční překážku. Opravdu hravá záležitost. Naštěstí jsme ji hravě a rychle zvládli a běželi dál, kde nás čekalo další lano po kterém jste se měli dostat na stěnu a přelézt ji. Na rozehřátí si myslím hezký začátek. A protože vysvitlo sluníčko, což organizátoři předvídali a tušili že nám bude po krátké chvíli ukrutné teplo, tak nás trasa nasměrovala do říčky. Tu vzápětí vystřídala bažina a bláto. Ano tohle mně opravdu chybělo, bahenní koupel v přírodě. Jen nám tam chyběli ti komáři, kteří by nás popoháněli kupředu.

Další překážky se ukázaly jako dobrovolné, protože u nich nestál žádný dobrovolník. Prostě jste se koukli okolo sebe, jestli okolo vás někdo není a běželi jste dál… Né, to jsme samozřejmě neudělali, protože hrajeme přece Fair Play a podvod nepřichází v úvahu. Nedostatek dobrovolníků byl bohužel vidět na dosti překážkách. Toto nemohu samozřejmě vyčítat organizátorům, nemohli ovlivnit lidi, kteří prostě nedorazí, nebo nedají vědět. Počet dobrovolníků také nejspíš významně ovlivnila současná situace a platná nařízení.

Překážkáč

Konečně to vypadlo, že se vracíme k cíli a ejhle…. Byli jsme teprve v půlce. Po laškování s dobrovolnicí jsme běželi dál, kde nás čekala překážka, která byla „za náramek“. Zkrátka, pokud tuhle překážku zvládnete, dostanete za odměnu gumový náramek s logem Překážkáč. Nejde ani tak o ten kousek gumy, ale hlavně o tu prestiž, že to není zadarmo. Úkol zněl jasně, tuhle překážku zdolat za každou cenu. Naneštěstí nebyla až tak složitá, až na konečné segmenty, které malinko potrápili. To byl nunčak s baseballovou pálkou.

A protože organizátoři zase věděli, že bude po této překážce pekelné vedro, hezky trasu navedli do řeky, která i mě byla po prsa, a to měřím 190 cm. A to už se blížila konečná, pár překutálení pneumatik a závěrečná překážka. Tam jsme se rozběhli a jako Indiana Jones jste slajdli po tyči, chytli se pneumatiky a měli jsme už skoro vyhráno, stačilo přelézt stěnu a pípnout s čipem.

Překážkáč

S kamarádem jsme se umístili v polovině žebříčku a byli jsme rádi, že to máme úspěšně za sebou bez žádných hendikepů. A zbývalo už jediné, dát si zdravou, hezky vyváženou stravu, která by normálně zasytila minimálně 3 lidi, ale po výkonu byl zkrátka hlad. A ano, dali jsme si vyváženou stravu v Mekáči…. 🙂 . (o zdravé a vyvážené stravě Vojta ještě nejspíš neslyšel, do příště mu to vysvětlím 😂)

Na závěr bych řekl, že to byl moc hezky postavený závod a i když na pár překážkách chyběli dobrovolníci, tak počasí a atmosféra udělala svoje a nemohu hodnoti jinak, než 10 z 10. Přátelská atmosféra, jak na na trati, tak na registraci, kde se vás ujme hezká paní, která vám pomůže a poradí se vším důležitým, vás určitě nadchne. Překážky jsou hravé a rozmanité, které jen tak všude nenajdete. Zároveň se běží v hezké lokalitě a když budete hodní, tak vám rybáři, kteří sedí na pobřeží, dají cucnout pivka.

Pokud si chcete Překážkáč vyzkoušet na vlastní kůži, veškeré info zjistíte zde: http://prekazkac.cz/

Hledáte termíny jednotlivých OCR závodů v České republice? Všechny najdete ve facebookové skupině OCR motivation CZ/SK

Nezapomeň článek sdílet!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.