Gladiator race Comeback

Warning: Undefined variable $saved_settings in /data/web/virtuals/237765/virtual/www/domains/nutricnimentoring.cz/wp-content/plugins/advanced-gutenberg/incl/advanced-gutenberg-main.php on line 4683

Report z Gladiator race Comeback

Středa 13.5.2020 byl velkým dnem pro všechny milovníky OCR závodů. Gladiator race přišel totiž s vynikajícím nápadem, a to s vytvořením Gladiator race Arény v Hradci Králové. Díky dodržení všech vydaných hygienických nařízení tak mohli uspořádat první OCR od zakázání všech sportovních akcí. V neděli 31.5. proběhl již 7. závod s názvem Comeback, kde se nově mohli na start postavit i malí gladiátoři.

A jak se vlastně závodí v době pokoronavirové? Nejdříve musím pochválit pořadatele za perfektně zvládnuté hygienické opatření. Při řazení na start měli závodníci vyznačen koridor kvůli dodržování vzdálenosti a každý si musel vydesinfikovat ruce. Intervalové starty na tomto závodě nejsou žádnou novinkou, nyní jsou ale intervaly prodlouženy na 1 minutu mezi závodníky. Toto natáhnutí rozestupu fungovalo perfektně. I když jsem vybíhal mezi posledními, nesetkal jsem se na trase s klasickým ucpáním před překážkou. Při předbíhání závodníků byl všude dostatek místa, takže nebyl problém ani zde dodržovat 2 metrové rozestupy. Dokonce i při vyhlašování vítězů bylo na rozestupy myšleno, i když to vypadalo poněkud zvláštně.

Největší změnou oproti klasickým závodům byla možnost „retry“, neboli možnost opakování překážky. Pokud se závodníkovi nepodařilo překážku zdolat, mohl pokus opakovat. Jedinou podmínkou bylo, že musel pustit závodníka s vyšším startovním číslem a to i kdyby byl v půlce překážky. Pokud se i tak nepodařilo překážku pokořit, byla zde penalizace v podobě 20 angličáků. U 3 překážek byla možnost fast line (náročnější) a slow line (lehčí varianta doplněná o další úkol). Například u překážky monkey bussines to bylo oběhnutí vytyčeného koridoru s plastovým podstavcem od oplocení.

Samotný závod byl dlouhý 4,5 kilometru a měl zhruba 20 překážek. Běžely se 2 okruhy kolem rybníka. Vybíhal jsem mezi posledními, takže největší obavou bylo, abych nedoběhl jako úplně poslední. Přece jen poslední 2 měsíce jsem se víc povaloval než trénoval. Naštěstí spousta překážek byly klasiky, jako fisherman, segmenty od shybuj.cz, corny, nošení alpa sudů a atlas kamenů. Obrovské překvapení přišlo ale u balanční překážky shybuj beam, kde přecházíte po kolečkách a kolících. Zde byly tyto překážky dány dvě za sebe a to už potrápilo nejednoho závodníka. Obrovskou úlevou pro mě bylo překonání na první pokus a to s velkou dávkou štěstí a také bezvětří. Pořadatelé samozřejmě nezapomněli zařadit vodu, takže v každém okruhu se běželo po kolena do rybníku. Při výběhu z vody na vás hned čekalo plazení pískem, který se pěkně nalepil. Celý tento závod se mi nakonec podařilo překonat v čase 34:44.87. Jako největší úspěch považuji překonání všech překážek na první pokus, ve dvou případech vyšel dokonce i fast line. Mám ale ještě hodně co dohánět, protože nejrychlejším závodníkem byl ten den Samuel Šinkovský s časem 25:05.62 a nejrychlejší závodnicí Kateřina Mílová s časem 33:48.01.

Vzhledem k tomu, že od posledního závodu uběhly více než 2 měsíce, pro mě tento závod představoval obrovskou úlevu. Úlevu, že se snad vše začíná vracet do normálu. Do doby, kdy jste nemuseli řešit kus hadru přes obličej nebo to, jestli náhodou nestojíte u někoho příliš blízko. Snad se situace zlepší natolik, že se zase budeme moci potkávat a závodit tak jako dříve.

Pokud si chcete zaběhnout Gladiator race Comeback, máte možnost ještě 3.6. a 10.6. Dalším závodem pak bude Gladiator race Holice „v Hradci“ 19. a 20.6. Tento závod bude opět v Gladiator race Aréně, jen už s klasickou délkou 6 km a nočním závodem na 3 km.

Pokud si chcete tento závod vyzkoušet nanečisto, nebo chcete jen potrénovat překážky, navštivte Gladiator race Arénu v Hradci Králové na Stříbrném rybníku. Veškeré informace najdete na webu https://gladiatorrace.cz/