Gladiator race Comeback

Report z Gladiator race Comeback III.

Pro mnohé z nás znamenal první Gladiator race Comeback v Hradecké aréně návrat k OCR závodům v této době koronavirové. Organizační tým GR vybudoval na jaře největší OCR hřiště v ČR a díky tomu mohl uspořádat řadu závodů, které tak splňovaly všechna platná nařízení a omezení. Nejinak tomu bylo i teď, poslední den před zákazem volnočasových aktivit. Comebackem to začalo a comebackem to teď na nějakou dobu i končí.

Psaní tohoto reportu má pro mě zvláštní hořko-sladkou příchuť. Na jednu stranu jsem si mohl opět užít skvělý závod se spoustou přátel a jsem za to neskutečně vděčný. Ale na druhou stranu to mohl být zároveň poslední závod tohoto roku. Nikdo nevíme, jak se bude současná epidemiologická situace vyvíjet, můžeme jen doufat a věřit v co nejrychlejší návrat k závodům, na jaké jsme zvyklí. Každý sportovec letos přišel o nějaký ten svůj závod nebo zápas. Já se například těšil na novinku Gladiator race + Runmagedon, tyto závody byly bohužel zrušeny. Doufám, že stejný osud nepotká i přeložený GR v Praze a Taxis v Pardubicích.. Pro nás, OCR blázny, je to ale jenom další překážka. A co se dělá s překážkami? Prostě se překonají!

Předzávodní kontrola překážek

Do arény jsem dojel už v 8:30, musel jsem se ještě před závodem podívat na tu spoustu nových překážek, na které tak lákají ve videích. Ježek, autobus, ninja rings, nová podoba pinů a mnoho dalšího. Spousta z nich ještě nebyla přidána do závodu, tak jsem si je musel vyzkoušet ještě v plné síle (a dobře jsem udělal, po závodě nezbyly síly vůbec na nic). Po hodině zkoušení všeho možného a hecování s partou super lidí musím uznat, že se nové překážky opravdu povedly. U některých mě zarazila jejich náročnost (například překážka s pracovním názvem ježek), ale už teď se těším, až budou přidány do některého závodu. Není lepší motivace, než překážka, která vám dělá potíže. A ten úžasný pocit, když se vám konečně podaří ji v závodě zvládnout.

Pokud tě zajímá, jak funguje Gladiator race aréna, kdy mají otevřeno a jaké překážky tam najdeš, mrkni na jejich stránky https://www.facebook.com/gladiatorracearena.

Před závodem lehké rozeběhnutí, protažení a honem na start. Startovní koridor je opět rozdělen do částí. Pro zamezení návalu závodníků ve startovním koridoru jsou všichni závodníci vyhlašováni jménem a číslem. Odpadlo mi tak věčné kontrolování čísel na tvářích ostatních závodníků, abych věděl kam se zařadit. Intervalové starty byly prodlouženy, takže se startovalo po 30 vteřinách. Díky tomu jsem měl během závodu opět volné všechny překážky a nikde jsem se tak nemusel mačkat nebo čekat.

1. okruh

A je tu start. Hned po pár metrech překážka The house, na první pohled jednoduchá prolézačka. Teda pokud se nezamotáte do zavěšených pneumatik a řetězů jako já. Sice mě to stálo pár vteřin ale vymotávám se z toho a pokračuji na Shybuj E/T. Na výběr je z varianty slow a fast, ale protože mám natrénováno (to jsem si jen myslel), slow nepřichází v úvahu. Jenže už zde se projevuje to blbnutí na překážkách před závodem. V půlce překážky mi selhávají ruce a jdu k zemi. Opravdu vydařený start, když si musím před druhou překážkou 20 metrů po startu vytřepávat ruce. Po promarněných desítkách vteřin jdu na druhý pokus, který je naštěstí úspěšný.

Následuje roura od Švábů a AIX, tu naštěstí dávám na první pokus. Přibíhám k Down&under, kde táhnu prdel pěkně nízko nad zemí a čeká mě první kolečko kolem rybníku. Zde jsou 4 lehčí překážky, co se opakují v každém kole – balanc Shybuj 2.0, Alpa barely, sudy a Atlas kameny. Alpa sudy se nesou do rybníka, ale pořadatelé byli velice mírní, protože vody je pouze pár centimetrů nad kotníky. Zato běh písčitou pláží od sudů k Atlas kamenům už tak příjemný není. První okruh dokončen a po přestřihnutí pásky na ruce se jde do druhého.

2. okruh

Ve druhém kolem na mě čeká pár novinek. Autobus a Captain hook prověřili můj trénink středu těla, protože s mou výškou nestačilo pouze pokrčit ruce, ale i nohy. Obě zvládám na výbornou a pokračuji na balanc Gibon slackline, který opět přebíhám na první pokus. Následuje pár překážek typu přelez/podlez a hurá na jednu z těžších překážek. Na výběr je ze 2 variant – Insert your pin v novém kabátku a Twister. Piny pro mě byly problém i dříve a jejich nynější kovová podoba je pro mě stále nezvladatelná. Proto volím Twister, zvoním na zvoneček a pokračuji na druhé kolečko kolem rybníka. Zde přichází větší běžecká krize, kterou musím u Alpa barelů vydýchávat a chvilku pouze jít. Nakonec se přece jen pomalu rozbíhám a jde se do třetího kola.

3. okruh

Přibíhám k pyramidě pneumatik, přeházím z kůlu na kůl a jde se na Monkey business. Opět je na výběr ze slow a fast varianty. Slow je klasika na kterou jsme zvyklí, ručkování na kruzích bez nějakých nepříjemných elementů. K jednoduché variantě patří ale i doplněk, tentokrát nošení Atlas kamene a plazení pod sítí. Risk ale občas bývá zisk a proto volím fast variantu, Gibbony. Sám jsem překvapen jak to šlo lehce, zvlášť když vím, jaké problémy jsem měl na začátku závodu. Pak už zbývá jenom přelézt síť přes konstrukci a následuje poslední kolečko kolem rybníku. Kupodivu se mi běží celkem dobře, tak se snažím lehce přidat a snížit tak ztráty, které jsem nasbíral. Po tomto posledním kolečku přibíhám zpět do arény a zbývají 2 překážky do cíle. Novinkou se zde Ninja rings/EKG. Opět docela nízké překážky kde je potřeba se trochu pokrčit, abych netahal nohy po zemi. Volím na pohled jednodušší Ninja rings, zvládám a běžím na Skatepark. Protože mi nevyšly kroky, tak ho dávám na druhý pokus a jsem v cíli v čase 39:04.

Celou galerii fotek ze závodu najdete na facebook.com/czechgladiatorrace

Pár slov závěrem

Určitě chci poděkovat organizátorům a dobrovolníkům za to, že dokázali uspořádat další skvělý závod na poslední chvíli. Čeká nás teď období bez závodů, posiloven, bazénů a dalších zařízení, kde jsme se mohli pohybově rozvíjet. Nikdo neví jak dlouho budou všechna opatření trvat, proto nepropadejte depresi, jděte ven a hýbejte se. Zacvičte si na venkovním hřišti, jděte se proběhnout do přírody a nebo vyrazte na delší procházku. Využijte tento čas, například jako já, ke zlepšení svého běhu. Ať můžete na dalším závodě podat skvělý výkon, nebo si vylepšit osobáček.


Nejnovější články

Nezapomeň článek sdílet!