Kalorická
kalkulačka

Snadný výpočet hodnoty bazálního metabolismu a denního kalorického příjmu

Díky této kalkulačce si můžete snadno vypočítat orientační hodnotu vašeho optimálního denního příjmu kalorií. Hodnota bazálního metabolismu je vypočítána na základě Katch-McArdleho vzorce, který vychází z vaší hmotnosti bez tukové tkáně. Při výpočtu denního příjmu je nutné zadat vaši průměrnou týdenní aktivitu a váš cíl. Kalkulačka vám pak zobrazí i základní rozdělení makroživin. Na konci stránky najdete také návod, jak s údaji pracovat, jak sledovat denní příjem a jak si nastavit kalorické tabulky.

Výpočet bazálního metabolismu


BMR (bazal metabolic rate) je množství energie, kterou tvé tělo potřebuje ke správnému chodu všech životních funkcí, jako je například dýchání, trávení, činnost mozku a nervového systému. Tvůj denní kalorický příjem by neměl klesnout pod tuto hodnotu.


Výpočet denního kalorického příjmu


Získejte vysněnou postavu díky jídelníčku na míru!

Pokud se nechcete trápit se zapisováním každého jídla nebo jen nevíte jak správně začít, objednejte si jídelníček, který vše vyřeší za vás! Jídelníček je sestaven z běžně dostupných potravin, obsahuje spoustu variant chodů a navíc během spolupráce získáte nonstop poradenství a podporu.

kalorická kalkulačka výpočet denního příjmu kalorí

Jak pracovat s vypočtenými hodnotami?

Nezapomeňte, že vypočtené hodnoty jsou pouze orientační a mohou se lišit od těch reálných. Mohou ale skvěle sloužit jako odrazový můstek, ze kterého můžete vycházet na své cestě za vysněnou postavou. Proto je dobré sledovat váš progres a dle něj vypočtené kalorie snížit nebo zvýšit.

Jak sledovat svůj denní příjem kalorií?

Aplikací, kde můžete zadávat svá jídla a sledovat tak svůj nastavený příjem. Mně se nejvíce osvědčili Kalorické tabulky. Můžete využít jejich webové rozhraní a nebo si stáhnout aplikaci do telefonu a mít ji tak stále po ruce.

Jak nastavit kalorické tabulky?

Když už víte, kolik přijmout kalorií a makroživin, nezapomeňte si vše správně nastavit v kalorických tabulkách. Pomocí tohoto návodu to zvládnete snadno sami!