Kalorická
kalkulačka

Snadný výpočet hodnoty bazálního metabolismu a denního kalorického příjmu

Díky této kalkulačce si můžete snadno vypočítat orientační hodnotu vašeho optimálního denního příjmu kalorií. Hodnota bazálního metabolismu je vypočítána na základě Katch-McArdleho vzorce, který vychází z vaší hmotnosti bez tukové tkáně. Při výpočtu denního příjmu je nutné zadat vaši průměrnou týdenní aktivitu a váš cíl. Kalkulačka vám pak zobrazí i základní rozdělení makroživin. Na konci stránky najdete také návod, jak s údaji pracovat, jak sledovat denní příjem a jak si nastavit kalorické tabulky.

Výpočet bazálního metabolismu


BMR (bazal metabolic rate) je množství energie, kterou tvé tělo potřebuje ke správnému chodu všech životních funkcí, jako je například dýchání, trávení, činnost mozku a nervového systému. Tvůj denní kalorický příjem by neměl klesnout pod tuto hodnotu.


Výpočet denního kalorického příjmu


Jak pracovat s vypočtenými hodnotami?

Nezapomeňte, že vypočtené hodnoty jsou pouze orientační a mohou se lišit od těch reálných. Mohou ale skvěle sloužit jako odrazový můstek, ze kterého můžete vycházet na své cestě za vysněnou postavou. Proto je dobré sledovat váš progres a dle něj vypočtené kalorie snížit nebo zvýšit.

Nejnovější příspěvky