Běháme
za Amálku

Měsíční běžecká výzva na podporu velké bojovnice! Amálka je 13 letá slečna, která má ráda jakýkoliv pohyb. Oblíbila si i extrémní překážkové závody, jakým je třeba Ares race v Hradci nad Svitavou. Letos se bohužel na start nepostaví, život jí do cesty postavil větší překážku, než na které je zvyklá. Byla jí diagnostikována ALL – akutní lymfoblastická leukémie. Posledních 9 měsíců tráví Amálka převážně v Brněnské fakultní nemocnici, kde podstupuje náročnou léčbu. Proto jsem se rozhodl vytvořit tuto malou běžeckou výzvu, která má za cíl podpořit Amálku nejenom finančně, ale také jí zpříjemnit pobyt v nemocnici díky Vašim fotografiím z tréninků a závodů.

Jak má tato běžecká výzva pomoci Amálce?

Princip je jednoduchý – každý náš 1 uběhnutý kilometr = 1 Kč pro Amálku. U těchto výzev bývá časté, že uběhnuté kilometry proplatí nějaký mecenáš. Toho bohužel nemáme a tak je to na každém z nás. Pokud v červenci uběhnu například 100 km, tak Amálce pošlu na transparentní účet 100 Kč. Předem říkám, že nejde o peníze na nějakou konkrétní věc. Je jen na Amálce, jak se rozhodne tento příspěvek použít. Má především sloužit na zpříjemnění celé té doby, co musí podstupovat léčbu a pobývat v nemocnici. Ta doba je totiž neuvěřitelně dlouhá, kdo měl někdy dítě v nemocnici to určitě chápe. Pak také na její návrat ke sportu po zotavení.

Navíc Vás prosím o přidání fotografií z Vašich tréninků či výběhů do diskuze ve vytvořené události. My totiž běhat můžeme. Můžeme jezdit po závodech a pěkně si je užít. Amálka se ještě bude muset nějakou dobu léčit a my jí můžeme dopřát podporu tím, že na ni myslíme. Věřím, že jakmile jí to zdraví dovolí, tak se určitě potkáme na nějakém pěkném OCR závodu.

Jak se do výzvy zapojit?

Výzvu chci udělat co možná nejjednodušší. Takže žádná registrace, žádné dokazování uběhnutých kilometrů, žádný limit pro vzdálenost. Vše závisí jen na naší ochotě a našich možnostech. Třeba to pro některé z Vás bude impuls obout boty a jít se konečně proběhnout. Uběhnutou vzdálenost můžete zadat do jednoduchého Google formuláře. Ten slouží pouze pro představu o vzdálenostech a týdenní přehledy. Nezapomeňte pořídit z výběhu pěknou fotku a přidat pozdrav Amálce.

Spojte se!

Pokud máte strach, že uběhnete málo kilometrů, tak si najděte parťáka! Existuje spousta běžeckých nebo OCR skupin a ve více lidech se to lépe táhne. Společně totiž zvládnete určitě uběhnout hezkou vzdálenost a zároveň zamakat na své fyzičce. Nezapomeňte, že se počítá každý kilometr!

Bankovní spojení

Transparentní účet u ČSOB – 298782817/0300, založen na jméno Hana Jahodová

Vámi uběhnutou částku můžete zaslat celou na konci měsíce, nebo ji rozdělit a poslat už v průběhu. Celková částka bude předána rodičům Amálky 1.8.2021.

Formulář pro vkládání kilometrů

https://forms.gle/uxqk1nuLLc8bMoE46

Všem zúčastněným mnohokrát děkuji!!!